Lista aktualności Lista aktualności

Drzewo Roku 2018

Do 30 czerwca 2018 r. można oddawać głosy w konkursie organizowanym przez Klub Gaja „Drzewo Roku 2018”. Wśród 16 finalistów znalazł się również Dąb Bartek z Kotwasic – duma i herbowy symbol gminy Malanów.

Jednym z celów konkursu Drzewo Roku jest zwrócenie uwagi na rolę drzew w naszym życiu. Jak podkreślają organizatorzy: „Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi”.

Zwycięzca konkursu wybierany jest w głosowaniu internetowym, które będzie trwać do końca czerwca. Drzewo z największą ilością głosów będzie reprezentowało Polskę w konkursie Europejskie Drzewo Roku.

Warto przypomnieć, że w 2017 r. tytuł Europejskiego Drzewa Roku zdobył Dąb Józef z Wiśniowej, woj. podkarpackie. O randze konkursu niech świadczy fakt, że jego ambasadorami są: Elżbieta Dzikowska – znana podróżniczka, Kazimierz Kutz – reżyser oraz profesor Jan Miodek – językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim.

To niepowtarzalna okazja, by o naszym drzewie usłyszała cała Polska. Druga taka szansa może się nie powtórzyć. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu i oddawania głosów na Bartka z Kotwasic.

Głosowanie odbywa się poprzez stronę http://www.drzeworoku.pl. Przy użyciu jednego adresu e-mail, można oddać tylko jeden głos - więc tym bardziej potrzebna jest mobilizacja.

Dąb Bartek liczy na Wasze… na nasze głosy.